Zateplení domu - fasáda

Fasáda je nejvíce viditelná část domu, na kterou se budete koukat denně. Je to taková vizitka Vašeho králosvtví, která má účel především chránit Váš dům a šetřit peníze.

Základní funkce fasády


Fasáda na domě chrání Váš dům před větrem, chladem, deštěm, teplem. Zároveň však musí i dýchat a vypadat.
Fasáda udržuje určité mikrolima uvnitř domu, závislé na teplotě a vlhkosti uvnitř. Nesmí jí proniknout žádná voda, sníh nebo ranní rosa. Zároveň musí odvádět vlhkost z vnitřních prostor. V zimě zabraňuje úniku tepla do okolí, v létě brání průniku tepla dovnitř.

Neméně důležité zateplení domu je zároveň zateplení střechy. Jedno bez druhého nebude fungovat dobře a z dlouhodobého hlediska je to velmi neekonomické.

Správná funkčnost fasády se pozná na účtech za teplo, případně náklady na opravy vzniklé v důsledku kondenzace vodních par nebo růstem plísní.

Různé použité stavební materiály vyžadují individuální stavební kombinace. Optimální řešení závisí na požadavcích klienta a vše je třeba promyslet ještě ve fázi projektování. Spousta firem nabízí konzultace o použitých materiálech v takovém množství, že si nakonec ani nemůžete vybrat.

Jsme ochotni Vám poradit s výběrem vhodného stavebního materiálu včetně jeho ekonomičnosti a náročnosti na práci.